مشاوره طب سنتی

 

چرا مشاوره طب سنتی

در زمان های قدیم برای درمان انواع بیماری ها و مشکلات با طبیبان مشورت می کردند. این امر به مرور زمان به مشاوره با پزشکان تبدیل شد. علم قدیم جای خود را به علم نوین داد. اما هنوز هم تعداد افرادی که علاقه مند به مشاوره طب سنتی هستند، کم نیستند. قرن هاست که استفاده از گیاهان دارویی باعث محبوبیت بین مردم شده است. چه بهتر است با استفاده از این طب سنتی در کنار طب نوین بسیاری از بیماری ها را درمان کنیم. در بین خانواده های ایرانی حداقل یک نفر وجود دارد، که به طب سنتی اسلامی علاقه مند باشد. اما باید به این نکته توجه نمایید، که استفاده از گیاهان دارویی یا مخلوط آن ها با هم باید با بدن شما سازگاری داشته باشد. پس قبل از مصرف هر گونه گیاه دارویی، با مشاورین متخصص طب سنتی مشورت نمایید. در این مقاله قصد داریم، در مورد مشاوره طب سنتی بیشتر صحبت کنیم با طبیب ویزیت همراه باشید.

مشاوره طب سنتی به چه معناست؟

طب سنتی می تواند از خیلی بیماری ها پیشگیری کند و روند بسیاری از آن ها را کاهش دهد و در دراز مدت بیماری را متوقف نماید. مشاوره طب سنتی یک کار بسیار تخصصی است، که شامل پزشکانی می شود، که در این زمینه علم پیدا کرده اند. خیلی از افراد بر این باورند که گیاهان بدون عوارض اند. اما پزشکان این طب می گویند، همان طور که هر داروی شیمیایی پر خطر و عارضه می باشد ممکن است استفاده نادرست از گیاهان دارویی نیز پر خطر باشد. اما باید بدانیم که استفاده درست از این گیاهان هیچ عارضه ای، برخلاف مواد شیمیایی ندارد . بنابراین پیشنهاد ما به شما مشورت، با متخصصین طب سنتی و راهنمایی گرفتن از آن ها می باشد.

متخصص طب سنتی چه کسانی هستند؟

متخصصین طب سنتی مانند طب نوین رفتار می کنند و درمان را پیش می برند. این نوع با ادغام تجهیزات پزشکی با طب سنتی به درمان بیماری بیماران می پردازند. این پزشکان در مقابل طب سنتی نیستند، بلکه در کنارش برای درمان انواع بیماری های تلاش می کنند. پزشکان طب سنتی افرادی هستند، که با گذراندن دوره های تخصصی طب سنتی مدرک را کسب کرده و به عنوان متخصص طب سنتی شناخته می شوند. و شما می توانید با این افراد صحبت و مشورت کنید تا زندگی راحت و آسوده ای را داشته باشید.      

مشاوره طب سنتی چه کمکی به ما می کند؟

روشی مناسب و موثر برای درمان، پیشگیری و کنترل انواع بیماری ها طب سنتی می باشد. البته باید بگوییم که این طب نیز مانند طب نوین در درمان بسیاری از بیماری ها و عوامل آن ها ناتوان است. با شناخت طب سنتی می توانید با بدن خود آشنا شوید. مواد غذایی مضر برای بدن خود را بشناسید. سبک غذا خوردن را مناسب با مزاج خود کنید. و در نتیجه از بیمار شدن جلوگیری نمایید. این طب معروف نسبت به داروهای شیمیایی، عوارض کمتری دارد و برای سلامت بدن مناسب است و از عوارضی که مواد شیمیایی بر بدن دارد جلوگیری می کند.

چرا باید از مشاوره طب سنتی استفاده نماییم؟

برای استفاده از خواص گیاهان دارویی و کسب سلامتی، پیشگیری از عوارض احتمالی گیاهان، نحوه و میزان صحیح مصرف آن و تداخل ترکیب مواد گیاهی نیازمند دریافت مشورت با افراد متخصص و کار بلد در این شاخه هستیم. می توانیم به صورت تلفنی یا با مراجعه حضوری از تجربه افراد متخصص بهره مند شویم.

مشاوره رایگان و تخصصی طب سنتی

در طبیب ویزیت مشاوره ها ممکن است، به صورت رایگان یا تخصصی که با پرداخت هزینه همراه است، باشند. مشاوره های رایگان شما را در شناخت مزاج یاری می نمایند. اما در مشاوره تخصصی تیم متخصص با در نظر گرفتن شرایط جنسیتی، وزن، محل زندگی، طبع و غیره شما را در مصرف گیاهان دارویی کمک می کنند.

خدمات مشاوره ای طب سنتی

 • دریافت رژیم غذایی مناسب با طبع و مزاج برای لاغری و چاقی
 • ریزش مو و تقویت مو
 • مشکلات پوستی مانند لک، جوش، اگزما و…
 • بیماری های گوارشی و کبد
 • رفع مشکلات زنان، کودکان و سالمندان
 • مشکلات جنسی
 • پیشگیری انواع بیماری های مزمن
 • بیماری های مغز و اعصاب
 • درمان بیماری های کلیه و مجاری اداری.
 • درمان بواسیر با استفاده از طب سنتی
 • بلغم درمانی
 • مزاج شناسی
 • درمان چربی خون
     

آیا با مطالعه کتاب های طب سنتی می توانیم خود درمانی کنیم؟

تجربه و دانش در کنار هم زمینه ساز موفقیت و نتیجه گیری بهتر می باشد. کتاب های طب سنتی، هر چند که کامل باشند و تمام اطلاعات در آن ذکر شده باشد، ولی تجربه افراد متخصص را ندارد. زیرا ابتدا با استفاده از تجربه و دانش علمی، باید نوع مزاج را شناسایی کنید و در ادامه گیاه مناسب با بدن خود را انتخاب نمایید و از عوارض و تداخل آن با مواد غذایی مصرفی خود بررسی کنید. بهتر است این گونه بگویم که ممکن است، با استفاده از این کتاب ها نه تنها به روند بهبود کمک نکنید، بلکه روند آن را کندتر کنید، و دچار عوارض یا مشکلات دیگری شوید، برای جلوگیری از این موارد بهتر با مشاورین طبیب ویزیت در ارتباط باشید.

متخصصین طب سنتی طبیب ویزیت

انتخاب یک مشاوره خوب و کار بلد کاری بسیار دشوار است، این که بتوانیم از افرادی کمک بگیریم، که چندین سال در این شاخه در حال فعالیت هستند و آزمون و خطا خود را پس داده اند، یکی از دغدغه های علاقه مندان به طب سنتی است. تمام نکاتی که در مشاوره و صحبت با شما انجام می شود، از منابع مکتوب طب سنتی و تجربه چندین ساله مشاورین می باشد. اساتید برتر طب سنتی ما با به روز رسانی و ارتقا سطح دانش خود، توانسته اند به سلامت بسیاری از افراد کمک نمایند.

سخن پایانی

سازگاری مواد گیاهی برای هر فرد، مناسب با طبع و مزاج آن فرد می باشد. شما نمی توانید گیاهان دارویی را بدون هیچ گونه اطلاعی با هم مخلوط کنید، یا به صورت خود سرانه برای هر بیماری یک نوع گیاه دارویی تجویز نمایید. زیرا سازگاری گیاهان با هم و با بدن شما بسیار مهم است. پس باید از سازگاری آن مطلع باشید تا بتوانید بدون هیچ گونه عوارض یا تداخلی مصرف نمایید. بهترین پیشنهاد مشاورین است، که با علم بر گیاهان دارویی و مزاج شناسی می توانند به شما در این امر کمک کنند.
1 نظر
1399-05-13 پاسخ

[…] طب سنتی برای درمان کم خونی موادی را تجویز می کند مواد دارویی گیاهی و طبیعی که در عطاری ها و داروخانه های گیاهی موجود هستند. لازم به ذکر است که شما نمی توانید به صورت خودسرانه اقدام به مصرف این گیاهان کنید برای مصرف باید با پزشکان طبیب ویزیت مشاوره نمایید. گیاهان و مواد غذایی مناسب برای درمان کم خونی: […]

پیام بگذارید